Працюємо на перемогу! Все буде Україна!

Монтаж пластикових вікон в холодну пору року

okna zima facebook

З відходом теплих літньо-осінніх днів і приходом похолодання постає закономірне питання – чи можна проводити установку металопластикових віконних конструкцій в холодну пору року? Це питання ставлять абсолютно всі: і замовники вікон, і фахівці віконних компаній. Суть питання в тому, щоб зрозуміти, які у монтажу вікон у холодну пору року існують особливості, порівняно з монтажем у теплу пору року.

Чи можна встановлювати металопластикові вікна в холодну пору року?

Відповідь однозначна – так. Особливостей такого монтажу зовсім небагато. Їхня велика частина стосується виключно виконавців робіт, а не клієнтів, особливо, якщо монтаж виконується в опалювальному приміщенні, оскільки в такому випадку достатньо лише привезти віконні конструкції та монтажні матеріали на об’єкт заздалегідь, щоб вони провели деякий час у теплому приміщенні та набрали нормальну, плюсову температуру. Сам монтаж виконується за тією ж технологією, що і в теплу пору року. Особливості незначні і стосуються переважно застосування герметизуючих матеріалів із зовнішнього боку монтажного шва, тобто з вуличного боку. Так, звичайно, потрібно враховувати, що не всі матеріали можуть застосовуватись за негативних температур. Відповідальність за це лежить на виконавці робіт, але й клієнт може також проконтролювати цей момент. Він може поцікавитися у виконавців робіт про властивості застосовуваних матеріалів та переглянути відповідну інформацію на упаковці продукту.

Навіть найхолоднішою зимою потрібно провітрювати житлові приміщення! А якщо ні, то в кімнатах буде накопичуватися вуглекислий газ і радон, які викликатимуть у Вас втому, головний біль і поганий сон.

Застосування монтажної піни в холодну пору року.

Під час монтажу металопластикових вікон у холодну пору року складніше застосовувати монтажну піну, що використовується для організації монтажного шва. Незважаючи на те, що у багатьох марок монтажної піни існують «зимові» модифікації, як правило, їхня температура в процесі застосування все одно має бути позитивною. Незважаючи на те, що згідно з інформацією на упаковці, монтажну піну можна застосовувати при температурах навіть нижче -15 градусів, температура балона все ж таки повинна бути не нижче +5 градусів Цельсія. Однак, якщо приміщення опалюється, то монтаж вікон взимку практично нічим не відрізняється від монтажу влітку, з урахуванням згаданих вище нюансів.

Не треба боятися замерзнути під час встановлення вікон у холодну пору року!

Часто клієнти побоюються, що при монтажі металопластикових вікон у холодну пору року приміщення буде переохолоджене. Це помилка. Приміщення не встигає переохолодитись за той період часу, протягом якого віконний отвір знаходиться у відкритому стані, якщо, звичайно, на вулиці не мінус 40 градусів, але за таких низьких температур монтаж виконують лише «гарячі голови», для яких результат не важливий.

Якщо установка металопластикових вікон у холодну пору року виконана правильно, з використанням якісних матеріалів та дотриманням технології зимового монтажу, тоді навіть при температурі за вікном – 20-25 градусів у кімнаті буде не менше +18!

Підведемо підсумок.

Таким чином, установка металопластикових вікон у холодну пору року має свої особливості. Але пов’язані вони, переважно, із застосуванням монтажних матеріалів, відповідних до пори року. Так, що встановлення металопластикових вікон у холодну пору року не тільки можна виконувати, але можна сміливо говорити про те, що клієнт прийме правильне рішення, якщо запланує заміну або встановлення вікон на холодний період року.

Що таке енергозберігаючі вікна

energosberegayushie okna facebook

Наш клімат може порадувати нас спекотними днями влітку, а взимку на нас може чекати сильний мороз. Восени та навесні – сльота та негативна температура. У ці дні одна втіха – повернутися до свого теплого затишного будинку і розслабитися за улюбленою справою. Але що робити, якщо навіть вдома не так уже й тепло і затишно? Низька теплоізоляція приміщення – досить гостра проблема нашої країни. Усі її рішення або тягнуть за собою сильні фінансові витрати або недовговічні. Адже хочеться так, щоб раз і назавжди захистити свій будинок від холоду і більше про це не згадувати. Подібний засіб знайдено вже давно і, наприклад, у Європі має величезну популярність. Це рішення – енергозберігаюче вікно. Багато хто з нас про нього чув, але мало хто дійсно цікавився подібними вікнами. Енергозберігаюче вікно: що це і з чим його їдять? Зараз ми в цьому разом розберемося.

Переваги енергозберігаючого вікна

teplopoteriФахівцями доведено, що від 30 до 70% кімнатного тепла йде надвір через вікна. При цьому необов’язково, щоб вони були старими та неякісними. Навіть сучасні пластикові конструкції в невеликій кількості пропускають тепло через скло та профіль та ще й запускають холод з вулиці. А тепер уявіть, 30-70% тепла у вашому будинку йде через вікна, втрату тепла ми компенсуємо потужнішим опаленням або електронними обігрівачами, що спричиняє додаткові фінансові витрати.

Чим відрізняються енергозберігаючі вікна від звичайних

energosberegayushee steklo 3Перед тим як правильно вибрати і перевірити енергозберігаючі вікна, потрібно зрозуміти, що ж вони являють собою. При виборі звичайного вікна акцентуємо увагу на профілі і мало часу приділяємо склопакету. У випадку з енергозберігаючим склом все навпаки. Більшість своїх властивостей та переваг воно набуває саме завдяки склопакету, а точніше, завдяки склу. Дане скло нам знайоме під назвою енергозберігаюче, енергоефективне або просто тепле, але професіонали найчастіше називають його низькоемісійним.
Ця назва походить від терміна “емісійний спектр”, яким позначають інтенсивність світлового випромінювання будь-якого об’єкта. Саме слово “емісія” у перекладі з латинської означає «випускання». Тобто низькоемісійне скло – це таке скло, яке випромінює мінімум випромінювань.
Думаю, тепер зрозуміло, що є енергозберігаючі вікна, що це за своєю суттю – дзеркало. Відмінність у тому, що воно відбиває не все світло, а лише теплові потоки.
Таке вікно знадобиться не лише взимку, а й улітку. За допомогою нього кімната не перегріватиметься в спеку, адже іони срібла не пропускають інфрачервоне випромінювання від сонця, тобто у вашому будинку завжди буде комфортна температура: взимку – не холодно, а влітку – не спекотно.

Свої властивості тепле скло набуває за рахунок спеціального покриття іонами срібла, яке не пропускає інфрачервоні промені, а відбиває їх від себе.

energosberegayushie okna 4Низькоемісійний шар може наноситися на скло двома різними способами: твердим (к-покриття) та м’яким (i-покриття). К-покриття є невід’ємною частиною самого скла. В результаті хімічної реакції в процесі виробництва на скло наноситься найтонший шар оксиду срібла, товщиною в 0,4-0,6 мкм (мікрометрів), що в десять разів тонше за людську волосину. I-покриття наносять на вже готове скло у вакуумному середовищі. Напилення срібла в цьому випадку набагато тонше – 0,08-0,12 мкм. Енергозберігаючий шар завжди знаходиться з внутрішньої сторони склопакета, тому зношування та згубний вплив навколишнього середовища йому не страшні. Що таке енергозберігаючі вікна та скло, ми вже розібралися, але це ще не всі засоби утеплення вікна. Для більшого захисту від холоду енергозберігаючий склопакет заповнюють аргоном або криптоном. Ці гази є інертними, вони не вступають у жодні хімічні реакції, не мають ні запаху, ні кольору.

Завдяки особливій щільності аргон і криптон є великою перешкодою для теплових та звукових потоків, тобто крім відмінного теплозахисту за допомогою енергозберігаючого склопакета, ви досягнете гарної звукоізоляції.

Для людини інертні гази не є небезпечними. При розбиванні скла, аргон і криптон швидко випаровуються, змішуються з повітрям і ніяк не дають про себе знати.

Як перевірити чи дійсно вікно енергозберігаюче

steklopaket s i steklomНа перший погляд тепле скло нічим не відрізняється від звичайного, воно також пропускає світло, не має кольору і таке ж тендітне. Розпізнати вікна з енергозберігаючим склом можна за допомогою запальнички. Якщо піднести полум’я запальнички до звичайного склопакета, можна побачити роздвоєне (на склопакеті з двома стеклами) або потрійне (на склопакетах в три скла) відображення на кожному склі. Усі зображення нічим не відрізняються одне від одного. Якщо піднести полум’я до низькоемісійного скла, одне (або два) із зображень матиме червоний відтінок. Щоб зрозуміти природу цього випромінювання, потрібно трохи згадати курс фізики та оптики. Бачене нами світло – це лише частина світлового випромінювання. В цілому світловий спектр поділений на інфрачервоне, ультрафіолетове та видиме випромінювання. Нашому оку доступне тільки видиме випромінювання (через це воно і отримало свою назву) інфрачервоне (теплове, ІЧ-випромінювання) та ультрафіолетове залишається непомітним. Звичайне скло пропускає через себе весь світловий діапазон, а енергозберігаюче відображає інфрачервоне світло. В результаті заломлення світла, у відображенні скла, ми бачимо ІЧ випромінювання, яке має червоний відтінок.

steklopaket s obychnym steklomІснує ще один спосіб відрізнити низькоемісійне скло. Деякі фірми для наочності встановлюють у своїх офісах стенди із зразками скла та лампами, завдяки яким ми можемо власноруч відчути, чим відрізняються енергозберігаючі вікна від звичайних. Якщо потримати увімкнену лампу над звичайним склом, воно досить швидко нагріється. Енергозберігаюче скло почне нагріватися тільки через 10-15 хвилин безперервного світла і навіть після цього його температура буде меншою за температуру звичайного скла.

Думаю, у вас більше не буде сумнівів у перевагах енергозберігаючих вікон над звичайними при виборі нових вікон і ви ухвалите правильне рішення.

Чому потіють вікна

zapotelo okno facebook

Досить велика кількість людей, які використовують пластикові вікна, стикаються із проблемою їх запотівання. Конденсат, що виникає на склопакетах, погіршує освітленість приміщення і зводить нанівець огляд з вікон. Виною тому може бути мікроклімат у приміщенні у поєднанні з погодою на вулиці, несумлінний монтаж, а також деякі інші, перелічені нижче явища. Але, як правило, питання формулюється так: «Чому сильно пітніють пластикові вікна?».

Багато людей, не бажаючи вникати в питання, без розмов покладають всю провину на компанію, яка виробила і встановила вікна, що запотівають. Насправді, вина компаній-виробників та монтажників є причиною того, що вікна «потіють», лише у 4–5% випадків.

Найбільш часто зустрічаються ситуації, при яких запотівають вікна, виглядають вони так:

 • Вікна запотіють взимку, протягом усього періоду холодів;
 • Запотівання відбувається в ранковий час, приблизно до полудня;
 • Потіють вікна на кухні;
 • Конденсат з’являється на вікні тільки в одній кімнаті, тоді як у решті цього явища не спостерігається;

Протирати вікно немає сенсу, воно запітніє знову. Щоб усунути запотівання, слід виявити і усунути першопричину виникнення конденсату.

zapotevanie izza podokonikaЧому пітніють пластикові вікна взимку і що з цим робити?

Існує кілька причин запотівання скла, що не залежать від якості робіт з виготовлення та монтажу вікон:

 • Комплектація вікна тонким, однокамерним склопакетом. Стандартний, без використання технологій енергозбереження, склопакет практично гарантовано запотіватиме в зимовий період часу.

Вирішення: заміна склопакета. Увага! Немає необхідності в заміні всього вікна, достатньо поміняти саме склопакет.

 • Утруднена вентиляція у приміщенні.

Вирішення: достатньо перевірити і при необхідності прочистити ваші вентиляційні решітки і канали;

 • Підвіконня, розташоване безпосередньо над батареєю. Таке його розташування ускладнює циркуляцію теплого повітря в приміщенні, що призводить до вищезгаданої різниці температур і появі конденсату.

Вирішення: можна зменшити глибину підвіконня, встановити додатковий обігрівач для скла або винести батарею на більшу відстань від стіни;

 • rezhimy okonНе виконано переведення ваших вікон на зимовий режим. Вікна, що працюють у літньому режимі, відрізняються меншим ступенем теплоізоляції. Наслідком є низька температура внутрішньої сторони склопакета.

Вирішення: виконати переведення вікон на зимовий режим;

 • На підвіконні стоять рослини, що виділяють вологу.

Вирішення: забрати рослини в інше місце;

 • Приміщення не провітрюється.

Вирішення: незалежно від того, які у вас встановлені вікна, необхідно провітрювати кімнату щонайменше десять хвилин щодня;

 • При монтажі вікон було допущено помилку. Недбала робота фахівців, що встановлювали вікна, може призвести до виникнення продування, що знижують температуру склопакета.

Вирішення: усунути продування, що виникли;

kondensat na kuhneПроблема запотівання вікон на кухні.

Окремо слід згадати, чому сильно пітніють пластикові вікна, розташовані на кухні. Висока вологість і температура повітря в даному приміщенні непереборні, тому до вибору вікна для кухні слід підійти максимально відповідально. Двокамерний склопакет з енергозберігаючим склом стане відмінним рішенням.

Парадокс, але дерев’яні (особливо старі) вікна потіють набагато рідше за сучасні аналоги. Справа в тому, що потріскане дерево, на відміну від ідеально підігнаних пластикових рам і укосів, добре пропускає повітря.

У разі виникнення конденсату між склопакетами з внутрішньої сторони має місце дефект вікна або монтажу. Зверніться до компанії, що встановлювала вікна.

Європейський сертифікат якості

ift sertificate

І, ще трохи про компанію WINTERA та її досягнення…

Нещодавно, компанія WINTERA зробила черговий серйозний крок до вдосконалення своєї продукції. У травні 2017 року було проведено сертифікацію виробів заводу WINTERA у м. Дніпро міжнародним інститутом якості IFT Rosenheim.

Подібну сертифікацію у 2016 році вже пройшов завод WINTERA у м. Луцьк. Наступним кроком стало проведення сертифікації заводу у м. Дніпро. Обов’язково слід зазначити той факт, що процес сертифікації заводу WINTERA у м. Дніпро у 2017 році серйозно відрізнявся від попередньої сертифікації заводу WINTERA у м. Луцьк у 2016 році. Вимоги до конструкцій стали набагато жорсткішими, а показники тестувань – більш різнобічними. Сертифікати якості зі знаком IFT Rosenheim до 2016 року включно видавалися лише за категорією «Standart».

У 2017 році компанія WINTERA перша в Україні отримала багаторівневий сертифікат якості вищої категорії «Quality». Основною відмінністю цієї категорії є наявність у переліку вимог до металопластикових конструкцій ще й певних властивостей продукції. Тобто, вікна, вироблені компанією WINTERA, були протестовані не тільки на стандартні шумо-, тепло-, вологостійкість, але і на стабільність пластику, зносостійкість фурнітури, якість склопакетів.

Згідно з європейськими нормами, на сертифікацію було надано виріб із профілю КВЕ ST70 з 6-ти камерного профілю. Обов’язковою умовою сертифікації стала наявність у конструкції 2-х камерного склопакета 38 мм з енергозберігаючим напиленням, а також встановлення німецької фурнітури Winkhaus. Армуючий профіль повинен бути не менше 1,5 мм у рамі та стулці, і не менше 2мм у імпості. У такій комплектації вікна компанії WINTERA успішно пройшли сертифікацію, і тепер саме в такій комплектації поставлятимуться клієнтам компанії.

Як підтвердження відповідності конструкцій компанії WINTERA сертифікату якості IFT Rosenheim Quality, відтепер на вікнах буде присутній відповідний знак якості.